TITGEMEYER Group/Dil

Başarı ve Gelenek

Adolf ve Fritz Titgemeyer kardeşler 1 Nisan 1901 tarihinde, araba yapımı ve demirciler için ihtiyaç maddeleri ve iş aletleri dağıtımı yapmak amacıyla Osnabrück yakınlarındaki Melle'de bir toptancı şirket kurmuştur. Başlangıçta Melle'den Oldenburg, Emsland, Bremen, Hannover ve Lipperland bölgelerine ürün teslimi yapılmıştır. Şirket 1 Ekim 1908 tarihinde Osnabrück'e taşınmıştır ve o zamandan beri "Gebr. Titgemeyer Osnabrück (Titgemeyer Kardeşler Osnabrück)" adıyla şirketleşmiştir. "Gebr. Titgemeyer Osnabrück"ten "GTO" markası ortaya çıkmıştır. Günümüzde marka Titgemeyer Logosunda yer almaktadır.

20. yüzyılın başlarında müşteriler arasında demirciler ve araba yapımcıları bulunuyordu. Daha sonra 1920'li ve 1930'lu yıllarda TITGEMEYER araç ve karoseri üreticilerine satış yapmıştır. Müşteri Portföyü, standardizasyon sürecinde sürekli genişleyen ürün yelpazesiyle birlikte değişmiştir. Ağır dingiller, bağlantılar, çelik ve alüminyum profiller, çamurluklar ve diğer araç parçaları ürünü tamamlamıştır. 1950'li yıllara kadar şirketin odak noktası araç parçalarının üretimi ve ticareti olmuştur.

Müteakip yıllarda başarılı POP kör perçinlerinin piyasaya sunulması (1954) ikinci iş alanı olarak sabitleme teknolojisinin temelini oluşturmuştur. POP kör perçini başlangıçta sadece karoseri levhalarının o zamanlarda araç gövdesindeki olağan kasa konstrüksiyonlarına sabitlenmesi için düşünülmüştür. Ancak hızla diğer piyasalara da girilmiştir. Bugün modern sabitleme teknolojisi, örneğin otomobil veya uçak yapımındaki kompozit yapılarda veya açık deniz alanındaki, çok sağlam ve korozyona dayanıklı bağlantılarla gelecekteki talepleri başarıyla karşılayabilecek anahtar teknolojilerden biri olmuştur.

Titgemeyer araç yapımı alanında da yenilikçi teknolojilerin öncüleri arasında yer almaktadır. Böylece 1970'li yılların başlarında Lotte Üretim Tesisleri’nde GETO Van karoserinin üretimine başlanmıştır. Titgemeyer, "Araç Komponentleri" ve "Bağlantı Teknolojisi" iş alanlarının her ikisinde de, ilk günden beri çok çeşitli ve yenilikçi ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. Bugün üçüncü nesil Gerd-Christian ve Manfred Titgemeyer tarafından yönetilen Titgemeyer Holding ile Dr. Joachim Sommer (Nebraska-Lincoln Üniversitesi) tarafından yönetilen şirketler grubu Avrupa piyasasında kendi branşının önde gelen tedarikçilerinien en üstünde yer almaktadır.

Yukarı